Szkolenie dla pracowników ING Hubs Poland, pt. Human trafficking and other forms of modern slavery – nature and scale of the phenomenon
29 listopada, 2023
Zakończenie studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej
7 lutego, 2024

pl

Jak co roku, dnia 2 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Zniesienie Niewolnictwa (International Day for the Abolition of Slavery), który odbywa się w rocznicę uchwalenia Konwencji ONZ w sprawie zwalczania handlu ludźmi i eksploatacji prostytucji z 1949 roku. Jest to dzień poświęcony zarówno pamięci ofiar handlu ludźmi oraz wszelkich form współczesnego niewolnictwa, jaki i okazja do chwili refleksji nad prawami człowieka. Mimo że wspomniana Konwencja została przyjęta w 1949 r., to do dziś została ona ratyfikowana jedynie przez 82 państwa członkowskie ONZ (łączna liczba państw członkowskich ONZ to obecnie 913 państwa), a współczesne niewolnictwo jest nadal zjawiskiem dość powszechnym na świecie. Według szacunków Global Slavery Index, całkowita liczba osób zniewolonych na świecie sięga blisko 50 milionów. W tym blisko 23 mln ofiar współczesnego niewolnictwa jest wykorzystywanych w sześciu państwach, a mianowicie: Indie (11 mln), Chiny (5,8 mln), Rosja (1,9 mln), Indonezja (1,8 mln), Turcja (1,3 mln) i Stany Zjednoczone (1,1 mln). Wobec naszych cywilizacyjnych obowiązków, którymi są przede wszystkim ochrona praw podstawowych (praw człowieka) wszystkich ludzi, tak ogromne liczby powinny w każdym z nas wzbudzać niepokój, a losy osób zniewolonych powinny być motywacją do przeciwdziałania temu zjawisku oraz niesieniu pomocy ofiarom.

 

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X