Trwa rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych – bezpieczeństwo narodowe

Mianowanie ma wpływ na profesjonalizm korpusu służby cywilnej
7 października, 2022
„Niematerialna Warszawa” – film o godzinie „W”
10 października, 2022

pl

Trwa trzecia tura rekrutacji na prowadzony wspólnie z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, nowy kierunek studiów podyplomowych – bezpieczeństwo narodowe.


Ogólna charakterystyka:

Analiza obszaru bezpieczeństwa państwa, szczególnie w obliczu nowych, współczesnych zagrożeń wskazuje, że istnieje duża potrzeba organizacji systemowego kształcenia z zakresu bezpieczeństwa narodowego, w tym w szczególności zarządzania kryzysowego. Doświadczenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wskazują na duże potrzeby sektora administracji publicznej, gospodarczej i społecznej w zakresie wykwalifikowanej kadry przygotowanej do pracy na stanowiskach wymagających specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności praktycznego zarządzania bezpieczeństwem. Odpowiedzią na wskazane zapotrzebowanie są interdyscyplinarne studia podyplomowe organizowane przez Uniwersytet Warszawski przy wsparciu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Absolwenci Podyplomowych Studiów będą przygotowani do realizacji zadań w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem podmiotów administracji publicznej i działalności komercyjnej, zarządzania w sytuacjach kryzysowych, ochrony infrastruktury krytycznej i informacji niejawnych oraz danych osobowych, w szczególności zdobędą umiejętności sporządzania dokumentów planistycznych i procedur ciągłości działania. Zakres umiejętności absolwenta będzie obejmował zarówno zdolności reagowania w sytuacjach kryzysowych, jak i dbałości o bezpieczeństwo w ramach profilaktyki zagrożeń.


Rekrutacja

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń w systemie IRK oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 PLN.

Rekrutacja w systemie IRK: irk.oferta.uw.edu.pl

Spis wymaganych dokumentów:

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z
    systemu IRK
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych: dyplomu magistra albo dyplomu licencjata albo dyplomu inżyniera, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem, albo oryginał zaświadczenia o ukończeniu studiów zawierającego informacje poziomie, kierunku i profilu studiów, uzyskanym tytule zawodowym oraz słownie określonym wyniku ukończenia studiów wraz z oświadczeniem kandydata, w którym zobowiązuje się on do przedstawienia oryginału lub uwierzytelnionego odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych w ciągu 30 dni od jego wydania, pod rygorem skreślenia z listy uczestników Studiów
  • curriculum vitae (CV) – preferowany szablon CV Europass,
  • list motywacyjny zawierający uzasadnienie zainteresowania ofertą studiów podyplomowych – motywacja do pełnienia roli specjalisty ds. zarządzania bezpieczeństwem

Limit miejsc:
35 (minimalna liczba uczestników 30)

Harmonogram rekrutacji w trzeciej turze:

Termin rejestracji: 03.10.2022 r. – 14.10.2022 r.

Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: do 15.10.2022 r.

Termin ogłoszenia wyników: 24.10.2022 r.

Przyjmowanie dokumentów: do 21.10.2022 r.


Informacje o programie

Czas trwania studiów:

2 semestry (256 godzin dydaktycznych)
Czesne:

4 800 PLN (płatne do 30.11.2022)

Możliwość rozłożenia płatności na dwie raty:

I rata – 2 400 PLN płatne do 30.11.2022 r.
II rata – 2 400 PLN płatne do 28.02.2022 r.

Kierownik Studiów / opiekun merytoryczny:
Dr Bolesław Stanejko – b.stanejko@uw.edu.pl

Administracja studiów i kontakt:
Anna Bałdyga – am.baldyga@uw.edu.pl | + 48 22 55 22 922

X