webinarium „Nowe (?) rządy talibów w Afganistanie: aspekty wewnętrzne i międzynarodowe”

Spotkanie autorskie i debata – „Quo vadis, Rosjo?”
23 listopada, 2021
Darmowe produkty menstruacyjne
24 listopada, 2021

Wszystkich zainteresowanych rozwojem sytuacji w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów zachęcamy do obejrzenia webinarium, które otwiera naszą serię webinariów azjatyckich (#webinazja). Organizatorami najbliższego webinarium – pt. „Nowe (?) rządy talibów w Afganistanie: aspekty wewnętrzne i międzynarodowe” – są Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW.
Wystąpienia (po których przewidziana jest krótka debata):
1) Dr hab. Wiesław Lizak (Uniwersytet Warszawski): Afganistan jako państwo buforowe – historyczne i współczesne uwarunkowania pozycji międzynarodowej państwa;
2) Dr hab. Łukasz Fyderek (Uniwersytet Jagielloński): Budowanie (i burzenie) państwowości w Afganistanie;
3) Mgr Marcin Krzyżanowski (były Konsul RP w Afganistanie): Kim są przywódcy ruchu talibów? Elity rządzące w dzisiejszym Afganistanie;
4) Dr hab. Agnieszka Kuszewska, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński): Relacje afgańsko-pakistańskie po zmianie władzy w Afganistanie.
Moderuje dr Michał Lipa.
Transmisja odbędzie się 24 listopada br. w godz. 18:00-20:00 na Facebooku: www.facebook.com/IBIDW/