Webinarium z okazji 25-lecia Rocznika Strategicznego: 1989-2019: BILANS POLSKIEJ TRANSFORMACJI

REJESTRACJA NA ZAJĘCIA PROGRAMOWE 2020/2021
4 czerwca, 2020
Duszczyk Maciej dr hab.
Dr hab. Maciej Duszczyk został przewodniczącym Komitetu Polityki Naukowej (KPN)
10 czerwca, 2020

Webinarium z okazji 25-lecia Rocznika Strategicznego:
1989-2019: BILANS POLSKIEJ TRANSFORMACJI

16 czerwca 2020 r. (wtorek), g. 16.00. Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet:

Paneliści:
Stanisław Gomułka (Business Center Club)
Katarzyna Kasia (Akademia Sztuk Pięknych)
Stanisław Koziej (Uczelnia Łazarskiego)
Roman Kuźniar (Uniwersytet Warszawski

Moderacja:
Stanisław Sulowski (Uniwersytet Warszawski; dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów
Międzynarodowych)

Od lat w naszym kraju trwa spór o przebieg i bilans polskiej transformacji.
O jej sukcesy i porażki. A także o to, czy można było lepiej, bo inaczej zawsze można.

Czym był ten czas w historii Polski?
Jakim krajem, jakim społeczeństwem staliśmy się w jej rezultacie?
A pytanie najbardziej aktualne brzmi: czy to, co się dzieje w Polsce od 2015 roku, to jej dalszy ciąg, koszt,
konsekwencja? A może próba jej odwrócenia, próba częściowego powrotu do okresu sprzed 1989 roku?

Zachęcamy do lektury jubileuszowego wydania Rocznika Strategicznego, gdzie znajdą Państwo
serię artykułów poświęconych ocenie 30 lat transformacji.

Starsze Roczniki Strategiczne są do kupienia w wersji papierowej na: https://scholar.com.pl/pl/
lub do pobrania w wersji elektronicznej na: https://wnpism.uw.edu.pl/rocznik-strategiczny/