Wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Katedrę UNESCO

Spotkanie z absolwentem – Jakiej wspólnoty dziś potrzebujemy? Rozmowa o Polsce i Europie z Rafałem Trzaskowskim
13 października, 2024
dr Piotr Potejko na międzynarodowej konferencji na temat: „Kriticka infrastruktura v Ceske Republice – nova legislativa, jeji dopady a implementace”
14 października, 2024

plen

W zeszłym tygodniu mieliśmy zaszczyt, wraz z Katedrą UNESCO ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Zarządzaniu Publicznym i Globalnym na Uniwersytecie Warszawskim, gościć 18. doroczne spotkanie Sieci Ekspertów ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Europy Południowo-Wschodniej na naszym Wydziale. Sieć, założona w 2007 roku pod auspicjami UNESCO, ma na celu wspieranie wdrażania Konwencji z 2003 roku w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego w całym regionie.

Wydarzenie było pełne istotnych i owocnych dyskusji, które odzwierciedlały współpracę między organizatorami—UNESCO, Miastem Warszawa i naszą Katedrą UNESCO—a naszymi partnerami: Regionalnym Centrum Ochrony Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Europie Południowo-Wschodniej z siedzibą w Sofii, Bułgaria, oraz Muzeum Warszawy.

Szczegóły na stronie Katedry TUTAJ