Wykład byłego Dyrektora Generalnego WTO, Pascala Lamy, pt. A POST-COVID WORLD: THE SCENE FOR DEVELOPING COUNTRIES

Czasopismo Problemy Polityki Społecznej na prestiżowej liście Scopus
1 czerwca, 2021
Dynamics of international activity of sub-state regions – nowy artykuł Kierownika Jednostki Dydaktycznej dr hab. Macieja Rasia
9 czerwca, 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie byłego Dyrektora Generalnego WTO, Pascala Lamy, pt. A POST-COVID WORLD: THE SCENE FOR DEVELOPING COUNTRIES. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu wykładów „Kapuscinski Development Lectures” koordynowanego przez Komisję Europejską oraz Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Współorganizatorem wykładu jest Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład i dyskusja odbędą się 10 czerwca 2021 r. o godzinie 16.30 za pomocą platformy Zoom. Link do spotkania otrzymacie Państwo drogą mailową po wcześniejszym zapisaniu się za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny TUTAJ.

Pascal Lamy jest przewodniczącym Paryskiego Forum Pokoju (Paris Peace Forum). W latach 2005-2013 Pascal Lamy przez dwie kadencje pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Światowej Organizacji Handlu (WTO). Wcześniej był m.in. Europejskim Komisarzem ds. Handlu (1999-2004), Dyrektorem Generalnym Crédit Lyonnais (1994-1999) oraz Ministrem Gospodarki i Finansów Francji (1981-1983).

Spotkanie poprowadzą dr Karina Jędrzejowska oraz dr Anna Wróbel z Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW.

Wykład i dyskusja w języku angielskim.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Organizatorzy i partnerzy:

 

X