Wykład Profesora Francisa Fukuyamy pt. Economic and political development: the importance of institutions

Seminarium Przestępczość w Polsce i metody jej przeciwdziałania
25 listopada, 2020
Ekonomiczne i społeczne konsekwencje pandemii Covid-19 w Europie Środkowej
27 listopada, 2020

plen

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie Profesora Francisa Fukuyamy z Uniwersytetu Stanforda pt. Economic and political development: the importance of institutions. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu wykładów „Kapuscinski Development Lectures” koordynowanego przez Komisję Europejską oraz Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Współorganizatorem wykładu jest Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład i dyskusja odbędą się 8 grudnia 2020 r. o godzinie 17.00 za pomocą platformy Zoom. Link do spotkania otrzymacie Państwo drogą mailową po wcześniejszym zapisaniu się za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny TUTAJ.

Francis Fukuyama jest profesorem Uniwersytetu Stanforda i dyrektorem programu Stanford Masters in International Policy. Profesor Fukuyama jest autorem szeregu publikacji o tematyce
związanej z rozwojem i polityką międzynarodową. Jego książka z 1992 roku pt.The End of History and the Last Man; ukazała się w ponad dwudziestu zagranicznych wydaniach. Jego ostatnia książka pt. Identity: The Demand for Dignity and the Politics of Resentment  została opublikowana we wrześniu 2018 roku.

Spotkanie poprowadzą dr Karina Jędrzejowska oraz dr Anna Wróbel z Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW.
Wykład i dyskusja w języku angielskim.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia.