Wykład Restorative Justice – Political and Security Aspects

Panel Great Power Politics in Indo-Pacific
27 sierpnia, 2021
Ogłoszenie Biura Spraw Pracowniczych UW
2 września, 2021

Drodzy Studenci,
Zapraszamy Was do udziału w wyjątkowych zajęciach pt. Restorative Justice – Political and Security Aspects, które poprowadzi jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej kryminologii, polityki kryminalnej i nauki o bezpieczeństwie profesor John Winterdyk z Mount Royal University w Calgary, Kanada.

Prof. Winterdyk współpracuje z najbardziej znaczącymi ośrodkami akademickimi na świecie, jest autorem wielu wyjątkowych prac naukowych, jest także współredaktorem prestiżowego pisma Canadian Journal of Criminology and Criminal Justice. Podczas kursu dowiecie się, jakie są teoretyczne podstawy sprawiedliwości naprawczej, jakie są kluczowe elementy tego szczególnego podejścia, a także jaka jest jego rola w systemie wymiaru sprawiedliwości. Prof. Winterdyk przedstawi i oceni najbardziej znane programy oraz inicjatywy dotyczące sprawiedliwości naprawczej realizowane w wybranych krajach m.in. w Kanadzie czy w Nowej Zelandii, ale także w krajach UE oraz w Polsce.

W świecie nauki, ale także w świecie praktyki wymiaru sprawiedliwości coraz częściej podnosi się kwestię szerszego stosowania tej szczególnej filozofii karania sprawców, jako alternatywy dla konwencjonalnego systemu kar i środków karnych. I o tym także opowie Państwu wybitny znawca i badacz tej problematyki oraz doświadczony wykładowca o uznanym dorobku naukowym na świecie. Jest to zatem wyjątkowa okazja do zdobycia najważniejszych informacji „z pierwszej ręki”.

Wymiar zajęć: 30 godzin
Język: angielski
Zaliczenie: Egzamin pisemny/test
ECTS: 4

Wykład w ramach ZIP – Zintegrowanego Programu Rozwoju UW

Serdecznie zapraszamy,
Ośrodek Badań Handlu Ludźmi, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, UW

Logotyp Zintegrowany Program Rozwoju Logotyp Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój Logotyp Rzeczpospolita PolskaLogotyp Europejski Fundusz Społeczny

X