Zwieńczenie rekordowej rekrutacji na studiach anglojęzycznych – Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego!

konferencja
KONFERENCJA NAUKOWA Sytuacja Mieszkaniowa Studentów w Polsce
30 września, 2024
konferencja
Konferencja pt. Young People in a Multi-generational Work Environment już 9 października
1 października, 2024

W piątek, 27 września 2024 roku, miała miejsce wyjątkowa uroczystość – inauguracja roku akademickiego dla studentów programów anglojęzycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Był to dzień pełen dumy i radości, który na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ tegoroczna rekrutacja była rekordowa!

Dzięki wieloletnim intensywnym działaniom promocyjnym oraz globalnej renomie naszego wydziału, po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy magiczną liczbę 600 studentów na kierunkach anglojęzycznych. Co więcej, w roku akademickim 2024/2025 udało nam się otworzyć aż sześć programów w języku angielskim, zapewniając szeroki wachlarz możliwości dla ambitnych studentów z całego świata. Oferowane kierunki to:

Undergraduate Programme in International Relations – kluczowy kierunek dla przyszłych liderów dyplomacji,
Undergraduate Programme in Political Science – studia kształtujące zrozumienie globalnych mechanizmów politycznych,
European Politics and Economics (prowadzony wspólnie z Wydziałem Nauk Ekonomicznych) – unikalne połączenie wiedzy politycznej i ekonomicznej w kontekście europejskim,
Social and Public Policy – kierunek dla tych, którzy pragną zmieniać świat przez działania polityczne i społeczne,
Graduate Programme in Political Science – studia magisterskie dla przyszłych ekspertów w dziedzinie nauk politycznych,
Graduate Programme in International Relations – studia przygotowujące specjalistów do działania w zglobalizowanym świecie międzynarodowej współpracy.

Uroczystość inauguracji uświetnili goście, w tym dziekan naszego wydziału dr hab. Daniel Przastek, Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego ds. studenckich dr hab. Maciej Raś, dr Tomasz Mering – Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Dorota Heidrich – Pełnomocnik ds. rozwoju studiów anglojęzycznych, kierownicy studiów oraz przedstawiciele studentów. Całość prowadziła dr Barbara Regulska-Ingielewicz. W niezwykle podniosłej atmosferze goście podkreślali nie tylko wyjątkowość tegorocznej rekrutacji, ale również dynamiczny rozwój Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na arenie międzynarodowej.

Sala była wypełniona entuzjazmem i nadzieją na nadchodzący rok, a nowo przyjęci studenci mieli okazję poczuć się częścią społeczności akademickiej. Wydział stawia na internacjonalizację, dzięki czemu studenci z różnych zakątków świata mogą uczyć się od najlepszych specjalistów oraz nawiązywać cenne międzynarodowe kontakty, które otworzą im drzwi do kariery zawodowej w międzynarodowych instytucjach i organizacjach.

To wyjątkowy moment, który świadczy o naszej silnej pozycji w świecie nauki oraz o zaufaniu, jakim obdarzają nas studenci z całego globu. Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego nieustannie rozwija się, oferując nowoczesne i wysokiej jakości kształcenie.

Raz jeszcze serdecznie witamy naszych nowych studentów i życzymy im wielu sukcesów na ścieżce akademickiej!