18 czerwca obyło się pierwsze seminarium z cyklu „Społeczeństwo i polityka społeczna w nadzwyczajnej sytuacji kryzysowej na przykładzie pandemii COVID-19”.
Tematem seminarium były społeczno-polityczne skutki pandemii COVID-19 w perspektywie makrostrukturalnej.
Wśród uczestników spotkania byli zarówno pracownicy Katedry Polityki Społecznej i Ubezpieczeń, jak i Katedry Ustroju Pracy i Rynku Pracy oraz Katedry Socjologii Polityki i Marketingu Politycznego. Spotkanie uświetniła również obecność kierownik Katedry Socjologii i Polityki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prof. Joanny Szczepaniak-Sienniak. Co bardzo ważne, w seminarium wzięli udział także studenci naszego Wydziału.
Po bardzo interesujących wystąpieniach panelistów wywiązała się długa dyskusja, w trakcie której pojawiło się wiele pomysłów dotyczących badań nad pandemią COVID-19 z perspektywy polityki społecznej. Pomysły te dotyczyły m.in. strategicznego zarządzania kryzysowego na różnych szczeblach, nowego spojrzenia na różne polityki szczegółowe składające się na politykę społeczną czy wreszcie odróżnienia rzeczywistego wpływu pandemii COVID-19 na sytuację społeczno-polityczną od wpływu innych czynników niezwiązanych z pandemią.
Już w przyszłym tygodniu, w piątek 25 czerwca o godz. 9:30 zapraszamy na kolejne seminarium. Tym razem w centrum zainteresowań będą społeczno-polityczne skutki pandemii COVID-19 w perspektywie lokalnej i mikrostrukturalnej.
Link do seminarium: https://us02web.zoom.us/j/86507744496?pwd=bkF1SENGSG40Q2F4QVFvTUFhYjUyZz09
Link do opisu cyklu seminariów : https://wnpism.uw.edu.pl/cykl-trzech-seminariow-pt-spoleczenstwo-i-polityka-spoleczna-w-nadzwyczajnej-sytuacji-kryzysowej-na-przykladzie-pandemii-covid-19/