Członkowie Katedry UNESCO na konferencji Warsztatu Ostrom w Stanach Zjednoczonych

Wizyta dr hab. Pawła Huta na Uniwerystecie w Ostrawie
18 czerwca, 2024
Prestiżowe stypendium Ministra Nauki dla dr Aleksandry Jaskólskiej
24 czerwca, 2024

Prof. Bartosz Pieliński i prof. Hanna Schreiber serdecznie pozdrawiają z Bloomington, Indiana University, 7th Workshop on the Workshop Ostrom Conference (WOW7) pt. Commons, Polycentricity, & Democracy: Building upon 50 years of Ostrom Governance Research, który odbywa się w dniach 19-21.06: wow.indiana.edu

Prof. Pieliński prezentował wyniki badań prowadzonych wspólnie z prof. Schreiber w wystąpieniu zatytułowanym: „Is Anyone Waiting for Institutional Grammar? A Case for (Not) Adopting the Tool in the Research on International Regimes”.

Konferencja WOW7 zgromadziła badaczy z całego świata pracujących nad rozwijaniem koncepcji i metod badań, zapoczątkowanych przez noblistkę Elinor Ostrom i jej męża Vincenta w latach 70. XX wieku. Analizą możliwości zastosowania metod Ostrom do badania międzynarodowych reżimów dziedzictwa zajęła się prof. Schreiber w grancie NCN Sonata 15.
Interdyscyplinarne analizy, atmosfera życzliwego feedbacku i zwracanie uwagi na praktyczne implikacje prowadzonych badań są charakterystycznymi cechami Warsztatu Ostrom oraz tego wydarzenia.

Konferencja był doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, planowania kolejnych naukowych przedsięwzięć i przedyskutowania badań prowadzonych w ramach Katedry UNESCO, która współpracuje z Warsztatem Ostrom.