Spotkanie The US Election – What the political elites have gotten wrong and what that means for US aid to Ukraine?
2 listopada, 2022
Nowe Idee 3A w Priorytetowym Obszarze Badawczym IV
3 listopada, 2022

Dr Barbara Kratiuk i dr Aleksandra Jaskólska w dniach 27-29 września 2022 roku wizytowały St Andrews University, St Andrews, Wielka Brytania. Wyjazd był związany z realizacją projektu  „Eurasian Insights; Strengthening Indo-Pacific Studies ” który jest realizowany w ramach Erasmus + (Partnerstwa Strategicznego na Rzecz Edukacji).

W trakcie wizyty w St Andrews, Dr Kratiuk oraz Dr Jaskólska odbyły serię spotkań z Profesorem Chrisem Ogdenem, Dr Catherine Jones (oboje ze School of International Relations University of St Andrews) oraz Dr Jeroenen Van den Bosch (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).

St Andrews University jest jednym z partnerów w projekcie EISIPS. W trakcie spotkań omówiono:
publikację Handbook of Indo-Pacific Studies (Grudzień 2022 w wydawnictwie Routledge),
– curriculum przedmiotu dotyczącego Indo-Pacyfiku
– organizacji spotkania EISIPS 14 grudnia 2022, które odbędzie się w Warszawie
– konferencję międzynarodową, która odbędzie się 15-16 grudnia 2022
– możliwościach dalszej współpracy po zakończeniu projektu EISIPS

Wyjazd wspólnej delegacji UW i UAM był sfinansowany przez projekt Eurasian Insights: Strengthening Indo-Pacific Studies w ramach Akcji KA2 Strategic Partnerships Erasmus +. Liderem projektu jest Uniwersytet Warszawski, a jest on realizowany na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Koordynatorem projektu jest dr Barbara Kratiuk.

WNPISM realizuje strategię aktywnej współpracy z uczelniami i instytucjami europejskimi spoza obszaru Unii Europejskiej, wpisując się w strategiczne cele realizowane przez polską dyplomację.

Dziękujemy wszystkim za owocne rozmowy, spotkania i poświęcony czas!