Dr Iuliia Eremenko bierze udział w 12. konferencji z cyklu „Genealogie Pamięci”

Spotkanie studentów z Dziekanem WNPiSM UW i Kierownikiem Jednostki Dydaktycznej
27 października, 2022
Studenci na 13. dorocznej konferencji „Armed Resistance in the Baltic States during and after the Second World War”
28 października, 2022

plen

W dniach 26-28 października 2022 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbywa się 12. konferencja z cyklu „Genealogie Pamięci” pt. „History and Memory in International Relations”. Badaczki i badacze z Europy i świata przez trzy dni dyskutują na temat różnych sposobów pamiętania i interpretowania wydarzeń historycznych oraz ich wpływu na stosunki międzynarodowe.
Badaczka z naszego Wydziału Pani dr Iuliia Eremenko wygłosiła referat pt. „Memories and World Heritage Status: The Impact of Local Expertise” w ramach realizacji projektu badawczego HERIEXPERT*.

*HERIEXPERT – projekt pt. „Lokalni eksperci w polskich i niemieckich miastach światowego dziedzictwa: ich rola w policentrycznym zarządzaniu miejscami dziedzictwa” realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki POLONEZ BIS 1, który jest współfinansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na podstawie umowy nr 945339 w ramach działania „Marie Skłodowska-Curie”.

Zdjęcie: Agnieszka Wanat