Konferencja „Logistyka służb mundurowych w obliczu współczesnych wyzwań” za nami

Pracownicy Wydziału otrzymali grant z NCN na ponad 2 mln złotych!
11 czerwca, 2024
Wyjazd studyjny do Nowego Jorku
12 czerwca, 2024

10 czerwca br. w Auli im. prof. Jana Baszkiewicza odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Katedrę Bezpieczeństwa Wewnętrznego WNPiSM UW pt.  „Logistyka służb mundurowych w obliczu współczesnych wyzwań”. Konferencję uroczyście otworzył prodziekan ds. studenckich WNPiSM Pan dr hab. Maciej Raś.
W trakcie trzech paneli omówiono zagadnienia związane z logistycznymi systemami służb mundurowych oraz zastosowaniem nowych technologii, narzędzi analityczno – symulacyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do wsparcia planowania strategicznego, a także doskonalenia zawodowego. W trakcie dyskusji wskazano także na  dylematy użycia AI przez wojsko oraz metody zapobiegania destabilizacji społeczeństwa za pomocą nieprawdziwych informacji w trakcie kryzysów. W trakcie III panelu omówiono zagadnienia związane z budżetowaniem środków publicznych w kontekście służb mundurowych. Dzięki spółce  ETC-PZL Aerospace Industries – partnerowi konferencji, uczestnicy i uczestniczki mogli skorzystać z symulatora pojazdów uprzywilejowanych.
Dziękujemy bardzo za obecność, aktywność i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Katedrę Bezpieczeństwa Wewnętrznego!