Konferencja o przyszłości Unii Europejskiej – polski punkt widzenia

Wydział patronatem VIII LO im. Władysława IV w Warszawie
1 grudnia, 2021
Nostrification of the high school diploma – online meeting
8 grudnia, 2021
konferencja

Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne 7/12/2021

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW oraz Wydział Filozofii UW we współpracy z École Normale Supérieure Paris zapraszają na spotkanie w ramach cyklu Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne.

Konferencja o przyszłości Unii Europejskiej – polski punkt widzenia

prof. dr hab. Jacek Czaputowicz (Katedra Polityk Unii Europejskiej WNPiSM UW)

dr hab. Piotr Tosiek (Katedra Prawa i Instytucji Unii Europejskiej WNPiSM UW)

7.12.2021 wtorek

godz. 16.45-18.15

Spotkanie, w języku polskim, odbędzie się on-line : https://us02web.zoom.us/j/86327225615 Meeting ID: 863 2722 5615

Informujemy, że spotkanie jest rejestrowane. Nagranie będzie wykorzystane w celach naukowych. Udział w spotkaniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody.

Więcej informacji: https://okf.uw.edu.pl/akademickie-spojrzenia-konwersatorium-actualite-critique-europeenne-7-12-2021/

Zapraszamy na dyskusję z udziałem zaproszonych Gości na temat reformy instytucjonalnej Unii Europejskiej, kierunku zmian zachodzących w instytucjach i poszczególnych politykach unijnych, a także przyszłości UE (oceny wyzwań i zagrożeń stojących przed zjednoczoną Europą) oraz oceny polskiej polityki europejskiej.

Prof. dr hab. Jacek CZAPUTOWICZ

Profesor dr hab. nauk o polityce, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Metodologii Badań Europejskich w Instytucie Europeistyki w latach 2012-2017, obecnie w Katedrze Polityk Unii Europejskiej WNPiSM. Absolwent podyplomowych studiów m.in. na Uniwersytecie Oksfordzkim. Od 2008 do 2012 r. dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Minister spraw zagranicznych w pierwszym i drugim rządzie Mateusza Morawieckiego w latach 2018–2020. Autor ponad 100 artykułów i monografii naukowych. Zainteresowania badawcze Prof. Jacka Czaputowicza dotyczą teorii stosunków międzynarodowych, teorii integracji europejskiej, polityki Unii Europejskiej i bezpieczeństwa międzynarodowego.

dr hab. Piotr TOSIEK

Doktor habilitowany nauk o polityce, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Od marca 2021 r. kierownik Katedry Prawa i Instytucji Unii Europejskiej na WNPiSM. Od 2019 r. Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, w latach 2012-2015 społeczny doradca przewodniczącej Komisji ds. Unii Europejskiej Sejmu RP. Autor wielu publikacji naukowych dot. systemu instytucjonalnego Unii Europejskiej, teorii integracji europejskiej, państwa w procesie integracji europejskiej, administracji publiczna w Unii Europejskiej.