Konkurs Delegatury Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Polsce i Ambasady Szwajcarii

konferencja
XXIV Wielodyscyplinarnej Konferencji Badaczy Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW i Księży Werbistów
1 lipca, 2024
prof. Zbigniew Lasocik na międzynarodowej konferencji przeglądowej sieci osób badających problematykę handlu ludźmi
1 lipca, 2024

Z okazji 75 rocznicy przyjęcia konwencji genewskich o ochronie ofiar wojny z 1949 r. Delegatura Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Polsce i Ambasada Szwajcarii ogłaszają konkurs dla studentów uczelni cywilnych i wojskowych na krótki esej (1500 słów) w języku angielskim dotyczący wpływu dezinformacji i mowy nienawiści na sytuację osób podlegających ochronie  na podstawie międzynarodowego prawa humanitarnego. Nagrodą główną jest wyjazd do Genewy – miejsca narodzin międzynarodowego prawa humanitarnego i Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
Termin złożenia prac  upływa 1 września br. . Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie MKCK (TUTAJ)