Podcast o wynikach badań Katedry Socjologii Polityki i Marketingu Politycznego
28 października, 2022
Międzynarodowa konferencja w Kluż-Napoce
28 października, 2022

27 października 2022 r. muzyka klasyczna powróciła w mury Uniwersytetu Warszawskiego. W Auli prof. Jana Baszkiewicza zainaugurowany został cykl koncertów pt. Universum Chopina – muzyka klasyczna na UW

Do współorganizacji wydarzenia, powstałego z inicjatywy naszego Wydziału, został zaproszony Instytut Muzykologii UW (będący częścią Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce UW) oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Cykl Universum Chopina składa się z 6 koncertów w bieżącym roku akademickim. Pianiści z UMFC wykonują utwory Fryderyka Chopina, który przez lata związany był z naszym Uniwersytetem. Przed każdym występem, pracownicy Instytutu Muzykologii przybliżają publiczności prezentowane utwory.

Wykonawcami podczas wczorajszego koncertu były absolwentki UMFC: Chihiro Deguchi (fortepian) oraz Maria Kożenikow (sopran). Prowadzącą była Pani dr Agnieszka Chwiłek z Instytutu Muzykologii UW.

Daty kolejnych koncertów: 8 grudnia 2022, 12 stycznia 2023, 23 lutego 2023, 30 marca 2023 oraz 11 maja 2023.

Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy) – https://linktr.ee/universumchopina