Reprezentacja studentów WNPiSM podczas międzynarodowego dnia na Uniwersytecie Kyungbook w Korei
25 listopada, 2019
Wspólna międzynarodowa konferencja naukowa WNPiSM i University of Colombo przy współpracy z PLL LOT w Colombo
27 listopada, 2019

Zakończył się wyjazd naszych studentów pod przewodnictwem dra hab. Daniela Przastka i dr Agnieszki Bejmy do Aten. Studenci prezentowali ateńskim kolegom szereg informacji z zakresu stosunków bilateralnych, sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz kultury polskiej. Dr hab. Daniel Przastek przedstawił informacje o Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych ukazując zalety studiowania na poszczególnych kierunkach prowadzonych przez nasza jednostkę. Uczestnicy wyjazdu wysłuchali wykładu prof. Michalisa Spourdalakisa (University of Athens) dot. kształtowania się systemu politycznego Grecji po II Wojnie Światowej, sytuacji po kryzysie ekonomicznym z 2009 r. oraz usytuowaniu państwa Platona w Unii Europejskiej.

Studenci odbyli spotkanie z kierownikiem Ambasady RP w Atenach Chargé d’affaires a.i. Tomaszem Wiśniewskim i attaché obrony płk. Z. Rybka. Z rozmowy z kierownictwem dowiedzieli się jakimi narzędziami operuje placówka dyplomatyczna, jak funkcjonują poszczególne departamenty ambasady oraz poznali szczegółowe informacje o relacjach polsko-greckich i funkcjonowaniu Polonii. W rozmowie z konsulem Panem Konradem Wikło poznali zakres obowiązków konsulatu oraz specyfikę działania tej instytucji w Grecji.

Zwiedzanie parlamentu przypadło podczas jego obrad nad zmianą konstytucji. Mimo ważnego głosowania przewodniczący przerwał na chwilę porządek i przy owacji parlamentarzystów przywitał uczestników wyjazdu studyjnego.

Moc wrażeń, ale i moc wiedzy na pewno na długo zapadnie w pamięć.