Harmonogram rejestracji na zajęcia programowe w roku akademickim 2023/24
12 czerwca, 2023
Dr Iuliia Eremenko na konferencji „Glocalized Experiences of Heritage: Imaginaires and Appropriations of World Heritage Historical and Religious sites”
13 czerwca, 2023

Nasi studenci wraz z dziekanem Wydziału dr. hab. Danielem Przastkiem i dr Agnieszką Bejmą wzięli udział w wyjeździe studyjnym na Węgrzech. W jego ramach studenci uczestniczyli na zajęciach na Uniwersytecie w Peczu. Zapoznawali się z jego historią, zwiedzali kampus uczelni oraz miasto. Prezentowali szereg tematów o Polsce i polskim systemie politycznym.

W drugiej części programu, która odbyła się w Budapeszcie zwiedzali Muzeum Terroru, parlament. Uczestniczyli w spacerze historycznym śladami 1956 roku, zwiedzali Muzeum Pamięci 25 Października 1956 roku. Dodatkowo wzięli udział w wydarzeniu artystycznym w Węgierskiej Operze Narodowej „The Pygmalion Effect”. W stolicy Węgier grupa spotkała się z Ambasadorem RP Sebastianem Kęciekiem, Konsulem RP Andrzejem Kalinowskim i miała okazję zgłębić niuanse prowadzenia polityki zagranicznej oraz poznać funkcjonowanie ambasady od strony praktycznej.

Zachęcamy do aplikowania w kolejnych konkursach i korzystania z wyjazdów studyjnych. Ogłoszenia o kolejnych edycjach znajdziecie na stronie: https://wnpism.uw.edu.pl/dla-studentow-i-doktorantow/zycie-studenckie/konkursy-dla-studentow/