Prof. Zbigniew Lasocik i dr Łukasz Wieczorek na konferencji Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego (European Society of Criminology) w Maladze (Hiszpania)
26 września, 2022
‘Mondays with Philanthropy’: seria otwartych webinariów z Uniwersytetem Genewskim
28 września, 2022

W dniu 27 września 2022 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 WNPiSM UW.

Po otwarciu inauguracji hymnem państwowym oraz hymnem Unii Europejskiej dziekan WNPiSM dr hab. Daniel Przastek serdecznie powitał zebranych gości oraz studentów. Następnie zabrał głos Magnificencja Rektor prof. dr hab. Alojzy Nowak.

Ważnym elementem były również wystąpienia przedstawicielek studentów – Justyny Smoleń oraz Daryi Mihalka. Obie studentki powitały nowoprzyjętych studentów na naszym Wydziale i życzyły im powodzenia w trakcie nadchodzącego roku akademickiego oraz na kolejne lata edukacji.

Następnie dziekan dr hab. Daniel Przastek wygłosił przemówienie, w którym nawiązał do pomocy Ukrainie zorganizowanej na naszym Wydziale oraz serdecznie powitał studentów pochodzących stamtąd. Po przedstawieniu naszego Wydziału nadszedł czas na uroczystą immatrykulację poprowadzoną przez prodziekana ds. studenckich dr hab. Macieja Rasia. Bezpośrednio po tym Chór odśpiewał uroczystą pieśń Gaude Mater Polonia.

Swoje przemówienie wygłosiła również dr hab. Malina Kaszuba – dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz przekazała na ręce dziekana list gratulacyjny.

Swoje gratulacje z okazji nadchodzącego roku akademickiego przekazali nam również między innymi: Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Trzaskowski – Prezydent m.st. Warszawy, dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz – rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz prof. dr hab. Mirosław Minkina – rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Na zakończenie uroczystości prof. dr hab. Roman Kuźniar wygłosił swój wykład zatytułowany Teorie polityki i stosunków międzynarodowych wobec wojny na wschodzie.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w inauguracji, a nowym studentom życzymy powodzenia!