IX edycja Konkursu im. I Rektora UŁ Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

7 września, 2023
Inauguracja 3. edycji Indonesian International Student Mobility Awards
11 września, 2023

Kapituła Nagrody Profesora Tadeusza Kotarbińskiego ogłosiła tytuły 5 najlepszych książek humanistycznych w Polsce wydanych w 2022 roku, które powalczą o tytuł laureata IX edycji Konkursu im. I Rektora UŁ Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w tym autorstwa naszego profesora – Romana Kuźniara (książka „Zmierzch liberalnego porządku międzynarodowego 2011-2021”, Wydawnictwo Naukowe Scholar). Gratulujemy pozostałym nominowanym:

Dr Anna Róża Burzyńska , Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, „Atlas anatomiczny Georga Büchnera”, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Dr Jakub Gałęziowski, Uniwersytet Warszawski „Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Krytyka Polityczna,

Dr Piotr Kendziorek „Filozofia wobec Zagłady. Koncepcje teorii krytycznej Martina Heideggera i poststrukturalizmu”, Żydowski Instytut Historyczny / Jewish Historical Institute,

Dr hab. Mateusz Wyżga, prof. UP w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, „Chłopstwo. Historia bez krawata”, Wydawnictwo Znak.

Ogłoszenie nominacji: TU