Taiwan and the EU’s Strategy toward the IndoPacific
28 marca, 2023
XI sympozjum im. Krzysztofa Skubiszewskiego pt. POLITYKA ZAGRANICZNA. Czemu służy? W jaki sposób?
29 marca, 2023

Wczoraj odbyła się w Rio de Janeiro uroczystość podpisania Memorandum of Understanding i umowy dotyczącej wymiany studenckiej miedzy WNPiSM i Centre of Social Sciences Pontifical Catholic University of Rio de Janeiro. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele WNPiSM, dr hab. Dorota Heidrich, Pełnomocnik Dziekana ds. rozwoju studiów anglojęzycznych i dr hab. Jakub Zajączkowski, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z zagranicą i międzynarodowych programów badawczych, a ze strony PUC-Rio, Prof. Fr. Anderson Antonio Cardoso (Rektor) oraz prof. Angela Paiva (Prorektor).
Podczas wizyty w PUC-Rio delegacja Wydziału spotkała się z władzami Centre for Social Sciences, Instytutu Stosunkow Miedzynarodowych oraz Instytutu Polityki Społecznej. Ponadto odbył się także wykład badaczy WNPiSM pt. War in Ukraine – International Law perspective. Dzięki umowie już od sierpnia br. studenci Wydziału będę miały możliwość wyjazdu na semestr do PUC-Rio. Spotkanie informacyjne na ten temat z przedstawicielami WNPiSM i PUC-Rio odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18.00 na platformie zoom.
Ponadto, od października br. rozpocznie się współpraca badawcza j dydaktyczna miedzy Wydziałem i PUC-Rio.
Wyjazd został dofinansowany przez IDUB-u w ramach projektu „Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy z partnerami strategicznymi”. Program dofinansowania trwających przedsięwzięć naukowych i dydaktycznych w instytucjach partnerskich o znaczeniu strategicznym – dofinansowanie kosztów podróży.