Prof. dr hab. Andrzej Misiuk z tytułem Doktora Honoris Causa

„Nowy Długi Marsz, Chiny ery Xi Jinpinga” – spotkanie i debata z prof. Bogdanem Góralczykiem
17 listopada, 2021
Łukaszewska-Bezulska Justyna dr
Dr Justyna Łukaszewska-Bezulska z grantem NCN
18 listopada, 2021
Misiuk Andrzej prof. dr hab.

W dniu dzisiejszym prof. A. Misiuk został wyróżniony przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach najwyższym tytułem akademickim – Doktora Honoris Causa. W laudacjach wygłoszonych przez rektora uniwersytetu prof. dr. hab. Mirosława Minkina chwalono profesora za jego wybitne osiągnięcia w nauce o bezpieczeństwie, roli w powstanie subdyscypliny i jej znaczny rozwój. „To dzięki refleksji naukowej i pracy [prof. A. Misiuka] w przeciągu dziesięciu lat nauki o bezpieczeństwie mogą pochwalić się szeregiem osiągnięć” – stwierdził rektor.

W uroczystości brali udział rektorzy i przedstawiciele ośrodków akademickich z całej Polski. Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych reprezentowała prof. dr hab. J. Itrich-Drabarek prodziekan ds. rozwoju, która w imieniu władz dziekańskich i społeczności naszego Wydziału podziękowała za wyróżnienie i pogratulowała profesorowi. W okolicznościowym liście gratulacyjnym dr hab. Daniela Przastka, dziekan WNPiSM wyraził nadzieje, że dzisiejsza uroczystość będzie motywacją dla dalszej pracy i życzył kolejnych osiągnięć. I tego właśnie życzymy profesorowi!

Prof. J.Itrich-Drabarek