Wyjazd studyjny do Nowego Jorku
12 czerwca, 2024
prof. Zbigniew Lasocik na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „O przemocy z perspektywy nauk penalnych”
18 czerwca, 2024

Zachęcamy studentów studiów I stopnia (II i III roku) i II stopnia, studiujących na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego do wzięcia udziału w konkursie na udział w wizycie studyjnej do Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (EUROPOL) w Hadze (Holandia). Wizyta odbędzie się w październiku 2024 r. Zachęcamy szczególnie tych studentów, którzy interesują się problematyką przestępczości oraz funkcjonowaniem organów ścigania i instytucji Unii Europejskiej.

Żeby wziąć udział w postępowaniu konkursowym należy do dnia 15 lipca (do godz. 16:00) złożyć następujące dokumenty:

1. Poprawnie wypełniony formularza zgłoszeniowego (Formularz zgłoszeniowy Europol)
  2. List motywacyjny zawierający informacje na temat zainteresowań i powiązań kandydatki/kandydata z problematyką zapobiegania i zwalczania przestępczości, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz instytucji Unii Europejskiej (maks. 50 pkt.),
  3. Potwierdzenie uczestnictwa w działalności naukowo-organizacyjnej WNPISM UW (organizacja konferencji naukowych/wydarzeń, członkostwo w kołach naukowych, etc.): 30 pkt.
  4. Potwierdzone z Sekcji Studenckiej WNPiSM UW zaświadczenie o średniej z toku studiów za ostatni rok akademicki: 20 pkt.: 3-3,5→ 5 pkt; 3,51-4,00 — 10 pkt; 4,01-4,5—15 pkt; 4,51-5—20 pkt
  5. Podpisaną informację dotycząca przetwarzania danych osobowych (RODO Europol).

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: lukasz.wieczorek@uw.edu.pl

Do wyjazdu zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych studentów.

Koszty pokrywane przez WNPiSM UW: Koszty podróży (bilet lotniczy i kolejowy) oraz koszty zakwaterowania (hotel, pokoje dwuosobowe).

Student pokrywa koszty swojego wyżywienia.

Limit miejsc: 10 osób

Termin: październik 2024 r.

Opiekun wyjazdu: dr Łukasz Wieczorek z Ośrodka Badań Handlu Ludźmi WNPiSM UW.

Regulamin – wyjazd studyjny EUROPOL.