WIZYTA STUDYJNA W NATIONAL TAIWAN UNIWERSITY (NTU) W TAJPEJ W DNIACH 24-30.07.2023 R.

Prezentacja WNPiSM na konferencji the Nordic Conference on Cultural Policy Research
30 sierpnia, 2023
dr Ewa Flaszyńska reprezentowała Wydział na 62 Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Nauki Regionalnej
4 września, 2023

W czasie wyjazdu naukowego zrealizowanego w dniach 24-30 lipca 2023 r. w ramach projektu badawczego i dydaktycznego pt. Memorandum of Understanding between the DICE and the UW (MoU z Ministerstwem Edukacji, Tajwan), dr Małgorzata Kaczorowska odbyła szereg spotkań z naukowcami, badaczami z Narodowego Uniwersytetu Tajwańskiego (National Taiwan University, NTU) z Tajpej, m.in. z: Prof. Min-Hua Huang’iem z Departamentu Nauk Politycznych, NTU, Prof. Adrianem Rauchfleich’em (Associate Dean of International Affairs w ramach College of Social Sciences, Wice-Dyrektorem Generalnym EU Centre in Taiwan) oraz Prof. Marc’em Chengiem, Dyrektorem EU Centre in Taiwan (EUTW). Rozmowy dotyczyły przede wszystkim wspólnych planów badawczych, przedsięwzięć naukowych i ewentualnej współpracy w zakresie wspólnych projektów oraz tekstów naukowych. Planowane badania dotyczyć będą problematyki zmian zachodzących w systemach politycznych, partiach i systemach partyjnych w Polsce i na Tajwanie, jak również analizy zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz kampanii wyborczej w obu krajach, przy wykorzystaniu perspektywy porównawczej.

Wyjazd finansowany był ze środków ww. grantu.