dr Ewa Flaszyńska reprezentowała Wydział na 62 Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Nauki Regionalnej

WIZYTA STUDYJNA W NATIONAL TAIWAN UNIWERSITY (NTU) W TAJPEJ W DNIACH 24-30.07.2023 R.
4 września, 2023
ESPAnet 2023 „Challenges for the welfare state in turbulent times
7 września, 2023

Pani dr Ewa Flaszyńska reprezentowała nasz Wydział na 62 Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Nauki Regionalnej (ERSA), który odbył się w Alicante, w Hiszpanii. ERSA to ponadnarodowe zrzeszenie krajowych regionalnych stowarzyszeń naukowych z całej Europy. Tegoroczny Kongres pt. „Wyzwania miejskie i zrównoważona rewolucja technologiczna” obejmował kompleksowy program z szerokim zakresem sesji prowadzonych przez badaczy i ekspertów z całego świata. Kongres zgromadził badaczy ze środowiska akademickiego, sektora prywatnego i publicznego, a także organizacji pozarządowych, których zadaniem było przedstawienie i omówienie powszechnych problemów rozwoju miejskiego i regionalnego oraz wymiana wiedzy, punktów widzenia, metod i wyników badań. Pani dr Ewa Flaszyńska przedstawiła doświadczenia Polski związane z integracją uchodźców z Ukrainy podczas sesji „Rynek pracy i jego wymiar regionalny”