Konferencja naukowa: Przemiany polityczne, ekonomiczne i społeczne w Unii Europejskiej: wyzwania i perspektywy dla Polski

Konferencja: OCHRONA LUDNOŚCI, RATOWNICTWO I POMOC HUMANITARNA
7 maja, 2024
Dzień Otwarty w College of Europe w Natolinie w sobotę, 18 maja 2024 r.
8 maja, 2024
konferencja

W imieniu organizatorów: Katedry Prawa i Instytucji Unii Europejskiej WNPiSM UW, Centrum Europejskiego UW, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich (PTSE) oraz Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA) zapraszamy na konferencję naukową z okazji 20-lecia członkostwa Polski w UE pt. „Przemiany polityczne, ekonomiczne i społeczne w Unii Europejskiej: wyzwania i perspektywy dla Polski”.

Konferencja odbędzie się 15 maja 2024 r. (środa) w godzinach 9:30-16.00 w Auli Starego BUW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.

Wydarzenie to będzie ważnym głosem w dyskusji towarzyszącej rocznicy akcesji Polski do UE, a także w ramach przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego i prezydencji Polski w Radzie UE. Pozwoli ono na podsumowanie dotychczasowej roli naszego państwa w Unii i refleksję nad wyzwaniami najbliższej przyszłości w gronie wybitnych ekspertów.

Ramowy program wydarzenia dostępny jest pod linkiem:

Udział w konferencji potwierdził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr hab. Andrzej Szeptycki, prof. UW.

Gościem Specjalnym konferencji będzie prof. Christopher John Hill z Uniwersytetu w Cambridge.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod linkiem: