Pracownicy WNPiSM UW w procesie przygotowywania tegorocznych matur z WOS-u

Nabór na 6-cio miesięczne stypendium doktoranckie w ramach projektu „Polityka godzenia życia zawodowego i rodzinnego w państwie i przedsiębiorstwie a zatrudnienie matek. Analiza w podejściu zorientowanym na możliwości”
25 maja, 2021
Jak zrobić karierę w UE? – informacje o sposobach kształtowania przyszłości zawodowej w Unii Europejskiej
26 maja, 2021

Miło nam poinformować, że pracownicy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego brali udział w blisko 3-letnim procesie przygotowywania tegorocznej matury z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

W zespole MEN przygotowującym wymagania egzaminacyjne (zredukowane wymagania dotychczasowej podstawy programowej) uczestniczyli nasi pracownicy: prof. dr hab. Wojciech Jakubowski, dr mult. hab. Piotr Załęski (jako koordynator) oraz dr hab. Łukasz Zamęcki.

W zespole CKE przygotowującym tegoroczne arkusze maturalne uczestniczyli nasi pracownicy: prof. dr hab. Wojciech Jakubowski, dr mult. hab. Piotr Załęski (jako kierownik) oraz dr hab. Łukasz Zamęcki. Recenzentami arkuszy byli z kolei m.in.: prof. dr hab. Izabela Malinowska oraz prof. dr hab. Jacek Wojnicki.

Krajowym koordynatorem sprawdzania matury zdawanej 11 maja w sesji głównej (które to sprawdzanie zakończyło się 23 maja) był z ramienia CKE dr mult. hab. Piotr Załęski.

Link do arkusza maturalnego: