Dr Łukasz Gołota autorem ekspertyzy dla Senatu RP i członkiem Rady ds. Unii Europejskiej przy Marszałku Województwa Mazowieckiego

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia podyplomowe: Innowacyjny uniwersytet – Tworzenie i realizacja programów publicznych
22 stycznia, 2021
Spotkanie online z prof. Sławomirem Żółtkiem
22 stycznia, 2021
Gołota Łukasz dr

plen

Miło nam poinformować, że dr Łukasz Gołota z naszego Wydziału został powołany na funkcję członka Rady ds. Unii Europejskiej przy Marszałku Województwa Mazowieckiego. W związku z podpisanym porozumieniem między samorządem województwa mazowieckiego a Fundacją My Obywatele Unii Europejskiej im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego przy marszałku Mazowsza powstała Rada ds. Unii Europejskiej. Jej zadaniem będzie m.in. budowa społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie tożsamości regionalnej, w szczególności w zakresie promowania postaw proeuropejskich.

W skład rady – obok samorządowców – weszło wielu przedstawicieli i liderów różnych środowisk. To m.in. ambasadorzy, profesorowie, nauczyciele, artyści, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W związku z pracami nad reformą polskiego systemu emerytalnego, na prośbę Senatu RP, dr Łukasz Gołota przygotował również analizę „Ewolucja systemu zabezpieczenia emerytalnego w Japonii ze wskazaniem rozwiązań przydatnych dla Polski” nr OE-317. Analiza jest dostępna na stronach Senatu RP. Dr Gołota został również wpisany na listę ekspertów zewnętrznych Senatu.