Wykład otwarty: Prof. Shlomo Ben Ami – Scars of War, Wounds of Peace: The Israeli-Arab Conflict

Nasz student Konrad Nawrotek na konferencji w Nowym Jorku
5 lutego, 2024
Rekrutacja – Program Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025
14 lutego, 2024

Szanowni Państwo,

w imieniu Centrum Badań nad Izraelem i Diasporą Żydowską im. prof. Szewacha Weissa zapraszamy na wyjątkowy wykład: Prof. Shlomo Ben Ami pt. Scars of War, Wounds of Peace: The Israeli-Arab Conflictktóry odbędzie się 23 lutego 2024 r. o godz. 13.00 w Sali Kolumnowej Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego na terenie zabytkowego kampusu przy Krakowskim Przedmieściu. Wykład będzie dedykowany upamiętnieniu prof. Szewacha Weissa w pierwszą rocznicę jego śmierci.

Program wydarzenia przedstawia się następująco:

13:00-13:10otwarcie uroczystości przez Dziekana WNPiSM UW dra hab. Daniela Przastka
13:10-13:20wprowadzenie do uroczystości przez dr hab. Elżbietę Kossewską
13:20-13:30projekcja filmu o Profesorze Szewachu Weissie
13:30-14:30wykład prof. Shlomo Ben Ami
14:30-14:40podsumowanie i zamkniecie uroczystości przez prof. dra hab. Stanisława Sulowskiego

Aby wziąć udział w wykładzie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

Prof. Szewach Weiss wierzył w pokojowe  rozwiązanie  konfliktu izraelsko – palestyńskiego i na jego rzecz  działał.  W dotychczasowym procesie pokojowym wiele rozwiązań zawiodło, stracił swego przyjaciela Icchaka Rabina, premiera państwa Izrael, jednak wielokrotnie wyrażał przekonanie, że silne i odpowiedzialne polityczne przywództwo może wpłynąć na osłabienie konfliktu na Bliskim Wschodzie i doprowadzić do porozumienia izraelsko – palestyńskiego. O  możliwościach zawarcia porozumienia, wewnętrznej i zagranicznej polityce Izraela,  bezpieczeństwie, położeniu ludności palestyńskiej, konflikcie i możliwościach jego  rozwiązania będzie mówił wiceprezydent  Toledo International Center for Peace, były minister spraw zagranicznych Izraela i minister bezpieczeństwa, były ambasador Izraela w Hiszpanii, uczestnik, negocjator i odpowiedzialny za rozmowy pokojowe w Madrycie i Camp David,  prof. Shlomo Ben – Ami.

Biogram Prof. Shlomo Ben – Ami dostępny TUTAJ