Zapraszamy na konferencję z Loyola University z Chicago „The War in Ukraine: the Human Rights Toll and Kyiv’s Future”
12 października, 2023
Zapraszamy na World Values Day 2023
13 października, 2023

Drodzy Studenci!
Zapraszamy do aplikowania na otwarty konkurs na zajęcia wyjazdowe organizowane w ramach przedmiotu Religie w Afryce i na Bliskim Wschodzie, finansowane z Funduszu Doskonałości Dydaktycznej UW

Konkurs dotyczy dwóch wydarzeń/ wyjazdów:

1. 28-29.10.2023 – wycieczki do: Tykocina (zwiedzanie z przewodnikiem miasteczka i synagogi, historia Żydów z Podlasia, żydowski lunch w restauracji Tejsza), Supraśla (zwiedzanie monastyru, udział w liturgii cerkiewnej, spotkanie z kanclerzem Akademii Supraskiej, wizyta w Muzeum Ikon z przewodnikiem, nocleg w Akademii) oraz Kruszynian (wizyta w gminie muzułmańskiej i Tatarskiej Jurcie, zwiedzanie meczetu i cmentarza tatarskiego).
2. w listopadzie (data do ustalenia) – jednodniowa, sobotnia wycieczka pociągiem do Krakowa i zwiedzanie szlaku społeczności żydowskiej Krakowa i Kazimierza (jeśli pozostaną środki finansowe).
Uczestnicy wycieczek będą mieć zagwarantowany przejazd busem na trasie Warszawa-Tykocin-Supraśl-Kruszyniany-Warszawa oraz pociągiem do/z Krakowa, nocleg w Akademii Supraskiej, wszystkie bilety wstępu i opłaty za przewodników. W miarę możliwości będziemy szukać także środków na opłacenie części posiłków i/lub pokrycie innych kosztów, generowanych przez wyjazdy, by w jak najmniejszym stopniu obciążyć uczestników. Zapewne jednak koszt wycieczki na Podlasie dla osoby biorącej w nim udział to ok. 50-80 zł, a wycieczki do Krakowa – koszt posiłków w trakcie wizyty i ew. inne koszty, których nie uda się pokryć z FDD.
Na zgłoszenia czekamy do przyszłego czwartku (19.10.2023). Po czym Komisja konkursowa do 25.10.2023 r. wyłoni uczestników. Wszystkie informacje o konkursie znajdują się w załączonym Regulaminie. Wymagane dokumenty proszę przesyłać na adres do Pani dr Anny Solarz: asolarz@uw.edu.pl
Regulamin TUTAJ