Inauguracja Roku Akademickiego WNPiSM 2020/2021 za nami

8 października, 2020
Kurs angielskiego dla pracowników
13 października, 2020

Dzisiaj odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 na naszym Wydziale. W tym roku wyjątkowo w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele studentów i kadry nauczycielskiej, a całe wydarzenie było transmitowane online. Za pośrednictwem mediów uroczystości towarzyszyło ponad 350 gości, a przebieg inauguracji, która jest dostępna  TUTAJ obejrzało już ponad 3000 osób.

Ceremonię poprowadził dr hab. Daniel Przestek – Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, który przedstawił Kolegium Dziekańskie i zaprezentował nowym studentom Wydział. Gościem honorowym był Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Nowak, który w przemowie podkreślał rolę naszego Wydziału, zarówno w strukturach Uniwersytetu Warszawskiego jak i poza nim. Przypomniał, że uniwersytet zmienia kształt na naukowo-badawczy, dostrzegając siłę ponad 180 pracowników naukowych skupionych w koleżeńskiej atmosferze wokół naszego wydziału. W auli prof. Baszkiewicza obecni byli: dr hab. Maciej Duszczyk, prof. ucz. były prorektor UW, dr hab. Grażyna Ulicka, prof. ucz. była dziekan naszego wydziału, dziekani dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spano (Wydział Historyczny), dr hab. Rafał Godoń, prof. ucz. (Wydział Pedagogiczny), prodziekan prof. dr hab. Krzysztof Turzyński (Wydział Fizyki) oraz przedstawiciel Wydziału Orientalistyki – dr Jan Rogala i dr hab. Kamil Zajączkowski dyrektor Centrum Europejskiego.  Kierownicy Katedr i Centrów: prof. dr hab. Andrzej Misiuk, prof. dr hab. Dariusz Popławski, prof. dr hab. Andrzej Wierzbicki, dr hab. Jakub Zajączkowski, prof. dr hab. Shewach Weiss,

Wykład inauguracyjny „Świat i pandemia. Społeczno-ekonomiczne wyzwania dla Polski” wygłosił dr hab. Jacek Męcina prof. ucz.

Dodatkowo przemowy wygłosili przedstawiciele studentów: Małgorzata Steczkowska oraz Agata Stankowska (Rada Samorządu Studentów WNPiSM), Sasha Surnin (przedstawiciel studentów anglojęzycznych), Magdalena Jagodzińska (przedstawicielka doktorantów WNPiSM) oraz Adam Kądziela (przedstawiciel absolwentów).

Immatrykulację nowych studentów przeprowadził dr hab. Maciej Raś – prodziekan ds. studenckich.

W związku z objęciem chóru UW kwarantanną oprawę muzyczną zapewniła schola Gaudate.