Sieć Katedr UNESCO powitała nową Katedrę ds. publicznych i globalnych procesów zarządzania niematerialnym dziedzictwem kulturowym

Delegacja z Gwinei na Wydziale
21 kwietnia, 2024
Dr hab. Hanna Schreiber otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
22 kwietnia, 2024

Sieć Katedr UNESCO na stronie internetowej UNESCO powitała naszą nową uniwersytecką Katedrę poświęconą niematerialnemu dziedzictwu kulturowemu, którą kieruje dr hab. Hanna Schreiber. Wydarzenie otwarcia Katedry UNESCO ds. publicznych i globalnych procesów zarządzania niematerialnym dziedzictwem kulturowym odbyło się 14 marca 2024 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego w obecności Rektora Uniwersytetu i wielu znamienitych gości.
Już teraz można zapoznać się z podsumowaniem panelu o AI w kulturze (zatytułowanym „Artificial Intelligence (AI) and the Challenges for Public and Global Intangible Cultural Heritage Governance„, które było częścią wydarzenia otwarcia Katedry. Zachęcamy do śledzenia działań Katedry na jej stronie internetowej ICHgovernance.com oraz w jej mediach społecznościowych: na Facebooku LinkedIn.