Wizyta studyjna dr hab. D. Heidrich i dra hab. J. Zajączkowskiego w Instituto de Relações Internacionais da Universidade de São Paulo

Wtorek geopolityczny 04/04/2023 – Alina Baihuzhakava
31 marca, 2023
WNPiSM został członkiem grupowym UACES
3 kwietnia, 2023

W dniach 30-31 marca br. odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli WNPiSM: dr hab. Doroty Heidrich, pełnomocnika Dziekana ds. rozwoju studiów w języku angielskim oraz dra hab. Jakuba Zajączkowskiego, pełnomocnika Dziekana ds. międzynarodowych projektów badawczych i współpracy międzynarodowej w Instituto de Relações Internacionais da Universidade de São Paulo IRI USP).

Podczas wizyty odbyły się spotkania z władzami Instututu, m.in. Prof. Pedro Dallari. Dyrekorem IRI USP oraz kierującymi współpracą międzynarodową w IRI profesorami: Prof. Arthur Roberto Capella Giannattasio oraz Rossana Rocha Reis. Podczas rozmów uzgodniono wstępnie podpisanie umowy o współpracy akademickiej i wymianie studenckiej między IRI USP i Wydziałem. Planowane rozpoczęcie wymiany luty 2024 r. Ponadto badacze z IRI USP będą brać także udział we wspólnych projektach badawczych z pracownikami WNPiSM oraz planowana jest współpraca dydaktyczna.

Przedstawiciele WNPiSM spotkali się także z władzami uczelni USP, to jest: Prof. Marly Babinski (Deputy Provost for International Cooperation) i Prof. Paulo Henrque Braz-Silva (Associate Director for Academic Mobility) podczas której rozmawiano o współpracy Wydziału i UW z USP.

Podczas wizyty odbył się także wykład dr hab. Doroty Heidrich i dra hab. Jakuba Zajączkowskiego dla badaczy, doktorantów i studentów IRI USP na temat: Implications and Consequences of the War in Ukraine.

Relacje z wykładu na IRI USP Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=WxKfZFPahdY.

O wizycie na stronach IRI USP: http://www.iri.usp.br/index.php?option=com_k2&view=item&id=2044:international-impact-of-the-war-in-ukraine-com-professores-da-universidade-de-vars%C3%B3via-30032023

Wyjazd został dofinansowany przez IDUB-u w ramach projektu „Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy z partnerami strategicznymi”. Program dofinansowania trwających przedsięwzięć naukowych i dydaktycznych w instytucjach partnerskich o znaczeniu strategicznym – dofinansowanie kosztów podróży.